Kreemjas mesi 165g

2,20 

48 laos

Kreemjas mesi on täiesti tavaline õiemesi, mis on saadud mee mehhaanilise segamise tulemusena. Kreemjas mesi ei kristalliseeru – ei lähe kivikõvaks.
Mesi tuubis – 165g

Pilt on illustreeriv

48 laos

Kirjeldus

Kreemjas mesi

Kreemjas mesi on tegelikult täiesti tavaline õiemesi, mis on saadud mee mehhaanilise segamise tulemusena. Hea kreemja mee valmistamiseks on vaja peenekristallilist õiemett, mis pannakse pooleldi kristalliseerununa spetsiaalsesse segajasse ning sõltuvalt mee kristallide suurusest, segatakse 4 – 7 päeva vältel, iga päev 1,5 – 2 tundi. Kreemjas mesi sobib hästi kasutamiseks tee/kohvi sisse kui ka koogi peale. Samuti sobib ta suurepäraselt ka meemassaažiks (loe lisaks Ida-Tallinna Keskhaigla kodulehelt).

Artikkel:
Diabeediõde Tiina Mitt toob välja põhitõed, mida peaks teadma meest, kui põed suhkruhaigust.

1. Mesi tõstab veresuhkru taset. Et aga mesi on täistoiduga sarnaselt keerulise koostisega, tõstab ta veresuhkru taset aeglasemalt kui lauasuhkur. Diabeetikud peavad mett süües alati arvestama oma igapäevase süsivesikute normiga.

2. Mesi on asendamatu haiguspäevadel tänu rikkalikule bioaktiivsete ainete sisaldusele. Suhkruhaige peab oma süsivesikute hulga iga päev kätte saama. Haiguspäevadel, kui söögiisu on kehv, on palavik või esineb iiveldust ja kõhulahtisust, saab meega täita süsivesikute päevase vajaduse, tugevdades samas ka organismi immuunsüsteemi.

3. Suhkruhaige lähedased võiksid teada, et kui suhkruhaigel on langenud veresuhkur liiga madalale ning ta on kaotanud teadvuse ega suuda enam neelata, võib mett määrida põse limaskestale ja igemetele. Mesi imendub limaskestalt ja võib kergematel juhtudel inimese teadvusele tuua. Igal juhul aeglustab ta olukorra halvenemist kiirabi tulekuni.

Otseviide: http://mesionhea.ee/kas-suhkruhaige-voib-mett-suua/

Go to Top