Kanarbikumesi 500g

8,00 

98 laos

Kanarbiku mesi on tavameede seast üks kõige kasulikumaid, kuna temas sisaldub palju vitamiine, mineraalaineid ja mikroelemente. Rohkesti sisaldab just rauda. Puhta kanarbikumee puhul on ta alati purgist võrreldes tavalise kristalliseeruva õiemeega kergesti kättesaadav. Maitselt kergelt mõrkjas ja olemuselt sültjas mesi.

Klaastaara – 500g

Pilt on illustreeriv!

98 laos

Kategooria:

Kirjeldus

Kanarbiku mett ei ole võimalik saada vurritamise teel, kuna on viskoossem kui tavaline õiemesi. Selleks, et saada kanarbiku mett raamidest kätte on vaja raamid pressida. Nii satub mee sisse ka suira, mis annab meele juurde lisaväärtust. Kanarbikumesi on tavalisest meest oluliselt suurema raua, vase ja magneesiumi sisaldusega. Samuti leidub kanarbikumees rohkesti valke ja mineraalsooli.
Tänu suurele proteiinisisaldusele on kanarbikumesi ka lemmikuks atleetide menüüs.
Kanarbikumesi on Eesti loodusolusid arvestades ainukene mesi, mis on puhtakujuliselt (ilma teiste taimede nektari sisalduseta) korjatav. See tuleneb asjaolust, et ajal, mil kanarbik õitseb, on teised taimed juba õitsemise lõpetanud. Loomulikult tuleb ette ka aastaid kui kanarbik hakkab õitsema varem ning siis on esimene korje siiski hoolimata suurest kanarbiku nektari sisaldusest segakorje ning tugeva kanarbiku maitse ja lõhnaga mesi kristalliseerub.
Oma mahedalt mõrkjasmagusa maitse tõttu on ta paljude inimeste lemmik nii saia peal kui tee sisse panemiseks.

Sulle võib meeldida ka…

Title

Go to Top