Kanarbikumesi 1kg

14,00 

68 laos

Kanarbiku mett ei ole võimalik saada vurritamise teel, kuna on viskoossem kui tavaline õiemesi. Selleks, et saada kanarbiku mett raamidest kätte on vaja raamid pressida. Nii satub mee sisse ka suira, mis annab meele juurde lisaväärtust. Puhas kanarbikumesi on võrreldes tavalise kristalliseeruva õiemeega purgist kergemini kättesaadav. Maitselt kergelt mõrkjas ja olemuselt sültjas mesi.

Plasttaara – 1 kg

Pilt on illustreeriv!

68 laos

Kategooria:

Kirjeldus

Kanarbiku mett ei ole võimalik saada vurritamise teel, kuna on viskoossem kui tavaline õiemesi. Selleks, et saada kanarbiku mett raamidest kätte on vaja raamid pressida. Nii satub mee sisse ka suira, mis annab meele juurde lisaväärtust.
Kanarbikumesi on Eesti loodusolusid arvestades ainukene mesi, mis on puhtakujuliselt (ilma teiste taimede nektari sisalduseta) korjatav. See tuleneb asjaolust, et ajal, mil kanarbik õitseb, on teised taimed juba õitsemise lõpetanud. Loomulikult tuleb ette ka aastaid kui kanarbik hakkab õitsema varem ning siis on esimene korje siiski hoolimata suurest kanarbiku nektari sisaldusest segakorje ning tugeva kanarbiku maitse ja lõhnaga mesi kristalliseerub.
Oma mahedalt mõrkjasmagusa maitse tõttu on ta paljude inimeste lemmik nii saia peal kui tee sisse panemiseks.

Go to Top