Õiemesi 170g

2,20 

97 laos

Mesi on looduse ime, milles antakse edasi kõikide taimede omadused, millistelt see nektar korjati. Sobib suurepäraselt nii tee sisse kui ka koogi peale. Enamasti kipub mesi kristalliseeruma, mistõttu võib mesi Teieni jõudes olla kõvaks läinud ning heledaks muutunud nagu ka tootepildil näha võib.

Klaaspurk – 170g

Pilt on illustreeriv.

97 laos

Kirjeldus

Mesi

Õiemesi ehk tavaline mesi on erinevate õite pealt korjatud nektar, mille mesilased töötlevad ümber meeks. Mesi on looduse ime, milles antakse edasi kõikide taimede omadused, millistelt see nektar korjati. Eestimaal ei ole suuri pärnasalusid, et saaks rääkida puhtast pärnaõite meest. Pealegi saab pärnalt mett harva, ainult sooja kevade korral võib pärn nektarit anda ja sedagi saavad mesilased korjata väga lühikest aega. (4-6 päeva on õitseaeg)
Täpselt samuti ei saa olla 100% puhast vaarika-, võilille-, paakspuu ja mõne teise kultuuri mett. Ehk siis ainult rapsimesi saab olla 90-100%-line, kui just ümber mesila on ainult rapsipõllud. Igat sorti mesi on tervislik. Mesilased lisavad nektari ümbertöötlemise käigus oma lõuanäärmete eritist/ensüüme ja tõstavad sellega mee väärtust veelgi. Olenevalt aastast võib täpselt samalt kohalt korjatud mesi olla kord heledam, kord tumedam. See sõltub õieglükoosi kogusest mees. Näiteks oli 2003.a-l korjatud mesi väga glükoosi rikas ja hästi hele mesi. Mee värv sõltub ka suuresti taimedest, millelt mesi korjati.
Täiesti valge mee annavad näiteks võilill, ohakas, raps ja paljud niitudel kasvavad ravimtaimed.
Meeleldi jagaksime mee osas oluliselt rohkem infot aga toiduseaduse §38-st tulenevalt peab kaupleja(Mesi24.ee) poolt esitatav toidualane teave olema tõene, vastama õigusaktidega kehtestatud nõuetele ega tohi tarbijat eksitada, mistõttu ei tohi me ka esitada rahvameditsiinis ammutuntud infot nimetatud toote kohta. Seega soovitame kõikidel huvilistel leida lisainformatsiooni sõbra Google vahendusel ;).

Sulle võib meeldida ka…

Go to Top