Tuleb välja, et see blogi pidamine muude tööde kõrvalt ei olegi mingi lihtne ettevõtmine.  Kui me elaksime ideaalses maailmas siis ma ilmselgelt suudaksin leida iga nädal blogipostituse kirjutamiseks aja, sest kunagi ei läheks midagi katki, ei tekiks ettenägematuid aeganõudvaid kohustusi ning kõik kulgeks üldse plaanipäraselt. Kahjuks elu aga selline ei ole ning nii juhtuski mai lõpus, juuni alguses, et minu jaanuari kuuga kokku klopsitud koduleht läks domeeni majutusteenuse pakkuja vahetuse käigus põhjalikult nässu.

Koduleht

Uue mesi24.ee kodulehe/E-poe avaleht

Vilunumgi spetsialist arvas, et lihtsam oleks ehitada uus leht kui vana parandama hakata. Nii saingi mesinikuna kodulehe tegemist ühe aastanumbri sees kaks korda harjutada. Tõsi, teisel korral hoidis minu tegemistel pilku peal selle ala professionaal ning usun, et tulemuseks on parema disainiga, töökindlam ja lihtsamini kasutatav koduleht. Suur tänu ja tervitused Sinule Häli ;).

Kevad mesilas

Mesitarud vanemate kodus Kuuse mesindustalus 06.04.19

Mesindusrindel möödus suvi lootusrikkalt kuid samas mõneti ootamatult. Kevadine mesilasperede areng oli vägev. Pered kasvasid kiiresti ning kaunite kevadilmadega kaasnes ka väga hea korje. Vedasime nõrgemad pered varakevadel spetsiaalselt ka paju korjele, et nende arengut veelgi soodutada.

Mesilas

Mesilasgrupp Karitsal. Korraline kevadine kiire läbivaatus. Kontrollime, kas emad munevad ja pere areneb. Pilt tehtud 21.05.19.

See oli hea mõte ning toimis suurepäraselt. Beeboxides (6 raamilised idupered, millest on juttu olnud ka varasemates postitustes) talvitunud ja muidu talvega nõrgaks jäänud pered kosusid jõudsalt. Pered ehitasid väga hästi kunstkärge, samuti vedasid kiiresti sisse ka nektarit. Nõnda võis tihti trehvata olukorda kus kärg oli alles ehitusjärgus aga juba ääreni nektarit täis.

Mesilas toimetamas

Mesila metsas Kakumäe lähedal 30.06.19. Tehtud korraline hooldus. Sisestan viimase läbivaadatud taru infot meie mesila andmebaasi.

Juuni keskpaigas olime Sõbra Mihkliga dilemma ees. Kas riskida ning jätta pered nii, nagu nad on ning minna Jaanipäeva pidama või võtta ette Jaanipühade eelne vurritamine ning nektarit täis korpused asendada tühjadega, et ka Jaanipeävaks mummudele nektari kogumiseks ruumi jätkuks.

Hea korjepäev

Väga hea korjeilm oli paljude kehvade ilmade vahel 02.07.19

Valisime viimase variandi, sest kartsime mesilasperede suurt sülemlemist. Seega vurritasime juba ennem 23.06 välja veidi üle tonni mett ning laiendasime kõiki mesitarusid nii palju kui vähegi võimalik. Ilm oli ju olnud viimased 2 kuud absoluutselt suurepärane ning igati mesindust ja mesilasi soosiv. Lähtudes olnud ilmast, ennustasime Mihkliga selleks aastaks ca. 12-15 tonnist saaki. Kahjuks aga nii ei läinud. Jaanipäevale järgnes ca. 3 nädalat vihmast ja tuulist ilma.

Meekorje

Sõber Mihkel võtab mett viimases koondamist vajavas mesilasgrupis 06.08.19. 

Lõpuks õnnestus mummudel nektarit koguda õitsemist lõpetavalt angervaksalt, valge ristikult, põdrakanepilt, lutsernilt ning muudelt juulis õitsvatelt taimedelt. Perede eelkoondamisega alustasime 22. juulil ning viimane pere sai talvevalmidusse 6. augustil.

Talvesööda andmisel arvestasime nii, et iga pere saaks kuivainet vähemalt 18 kg. Söötmisele eelnes vahetult lestatõrje Asteni Mesinduse oblikhappeauru kahuriga, mida söötmisega vaheldumisi kordasime 6 korda. Tulemus oli tööd väärt ning saime mummud tugevate ja tervetena talvevalmidusse.

Talv möödub meie toodete turustamisega tegeledes, tootearendusega või toodetele lisandväärtust luues. Samuti kuulub talviste tööde hulka kogu inventari korrastamine, ca. 2000- 3000 raami ehitamine, traatimine ja kunstkärjetamine. Plaanis on juurde ehitada ka 100-200 farrarkorpust.

Ülim eesmärk kõige selle kõrvalt on valmis saada plaanitav ning juba ka ehitusjärgus olev uus Meemaja.

Turustamine

Peamiselt turustame oma tooteid otse tarbijale laatadel ja messidel. Samuti leiate meie tooteid Marja apteegist (meetuubid), Stockmanni meeriiulilt (meetuubid), kauplusest Loodusand Nõmmel (meetuubid, TÕMS, Taruvaigumesi), Sadama Turult (meetuubid, suir) ja Promenaadi Talupoest Jõhvis (esindatud peaaegu kogu meie sortiment).

Korpuste värvimine

Oleme viimastel aatstatel talviti ise Farrar korpuseid ehitanud. Pildil näha nende värvimine kevadiste soojade ilmadega.

Katuste värvimine

Ostsime kevadel tagavaraks ja ka uute perede tegemise tarvis OÜ Mevedast tarude katuseid. Mihkel võttis nende värvimise enda kanda.

Vanade raamide desinfitseerimine

Umbes aastase vahega teeme vanade raamide desinfitseerimist seebikivilahuses nende taas kasutusele võtmise eesmärgil. Oluline on kanda kaitsevahendeid!

Pestud raamide loputamine

Desinfitseerimise järel tuleb seebikivilahus raamidelt koos muu lahti tulnud sodiga maha loputada. Teeme seda survepesuriga. Nii kõige lihtsam ja kiirem. Taustal seob Mihkel vanu raame kokku, et neid oleks parem seebikivi lahusega tünni pista.

Uute raamide traatimine

Uute raamide traatimine. Tagapool seismas desinfitseeritud raamid, ootavad kohendamist ja traatide pingutamist.

Tulevase meemaja põranda valamine

Tulevase meemaja põranda valamise päeval.

Meemaja põranda valamaine

Meemaja põranda valamine.

Korstna otsas

Vahel tuleb mesinikul ka mummude pärast ka turnida. Käisime Kakumäel korstnast sülemit välja võtmas/ajamas. Pere õnnestus küll osaliselt kätte saada kuid kahjuks oli protsessi käigus ka väga palju hukkunuid. Armsad inimesed, pange kevadel oma maja korstnatele peale katted, et ringi lendavad mesilassülemid sinna sisse ei pääseks. Kohutavalt raske, vahel ka võimatu on neid sealt kätte saada. Enamikel juhtudest lõppeb see kahjuks mummude hukkumisega

Mesilasema munad

Pilt annab edasi olukorda, mis juhtub siis kui noor mesilasema ei oska oma munemisorganeid ohjeldada.