TÕMS 500g

8,00 

70 laos

TÕMS 500g

TÕMS –  T-taruvaik, Õ-õietolm, M-mesi, S-suir.
Soovitame tarvitada kuni 2 tl. päevas, pool tundi ennem sööki tühjale kõhule. Esimene lusikatäis võiks olla ennem hommikusööki, teine aga lõunaks. Õhtusel tarvitamisel võib tänu õietolmu sisaldusele ära viia une.
Klaaspurk – 500g toodet

Pilt on illustreeriv.

70 laos

Kategooria:

Kirjeldus

TÕMS

Õietolm ja suir on mesindussaadused, mis võtavad endasse õhuniiskust ja võivad valel säilitamisel rikneda, seepärast segame nad mee ja taruvaiguga, sest mesi on ise konservant ja säilitab kõik ideaalselt.  Selles tootes on koos kõik see, mida mesilane loodusest kogub. Õietolmule allergilised seda toodet kahjuks tarvitada ei saa. Muidugi on inimesi, kes õietolmu sisse hingates saavad allergia aga süües allergiat ei teki. Meie peres on selline inimene olemas ja tema kasutab TÕMS-i ilma igasuguste probleemideta. Õietolmule ja suirale on mesilaste poolt lisatud ensüümid, mis käivitavad biokeemilised protsessid, mille tõttu suureneb tolmuterakeste seeditavus ja väheneb nende allergiline toime. Õietolmule, mis aga levib tuulega, pole midagi lisatud ja seepärast ongi ta rohkem allergiat tekitav.
Eelnimetatud toote komponente tutvustades räägiks  suirast. See on  õietolm, mille mesilane on tarusse viinud ja lisanud sinna oma lõuanäärme eritist-ensüümi. Tänu sellele toimub õietolmu piimhappeline käärimine ja õietolmust saab pruuni värvi  mass, mis on maitselt hapukas. Tema  kättesaamine raamist on väga keeruline ja aega nõudev protsess.
Õietolm aga kogutakse enne tarusse jõudmist õietolmukogujatesse ja selle mesindussaaduse saamislugu on lihtsam. Taruvaik ei ole aga mesilaste väljaheide nagu ekslikult paljud kliendid arvavad, vaid on puude ja põõsaste pungadelt, okastelt  ning tüvedelt korjatud aromaatne  vaik, millele mesilased omakorda lisavad  vaha. Olenemata piirkonnast, kust mesilased taruvaiku koguvad, on taruvaigul ehk proopolisel juba ammustest aegadest tuntud häid omadusi. Mesilinnuke oma toodet ei riku, seda saab teha ainult inimene. Seepärast on oluline teada rohkem mesindussaaduste  ja nende hoidmise kohta.

Title

Go to Top