TÕMS

T – taruvaik, Õ – õietolm, M – mesi, S – suir
Aitab tugevdada immuunsüsteemi, on soodne südamele, veresoonkonnale, maksale. Tänu õietolmule annab ka energiat.

Mesi taruvaiguga 500g

Mesi taruvaiguga on hea abimees ennetamaks külmetushaigusi kui ka leevendamaks hingamisteede hädasid

Värske info põhjal otsustades on meie väikeses Eestis tänaseks riigisisene nakatumise oht koroonaviirusesse kaunis suur. Nagu tavalisegi gripi puhul on ikka oluline sellesse nakatumise vältimiseks pigem hoida distantsi, mõelda hoolikalt läbi oma käigud ning võimalusel inimestega vahetut suhtlemist vältida. Töö ja muid asjatoimetusi, nii palju kui võimalik, ajada ikka tänapäevaste sidevahendite ja suhtluskekskkondade vahendusel. Eriolukorrast tingituna jätsime meiegi ära tänasest kuni pühapäevani planeeritud oma toodete reklaami ja müügitegevuse Maardus Pärlikeskuses.

Hoia immuunsüsteem tugevana!

Lisaks mainitule on kõikide haiguste, kaasaarvatud koroonaviiruse, ennetamiseks väga oluline organismi tugev vastupanuvõime. Mida nõrgem on organism, seda suurem on tõenäosus haigestuda. Seetõttu on oluline järgida tervislikke eluviise, tarvitada erinevaid immuunsüsteemi tugevdavaid looduslikke vahendeid nagu sibul, küüslauk, maarohuteed, mesi ning muud mesindussaadused (õietolm, suir, taruvaik).

Kui esimese kahe puhul levis Facebookis nali, et rohke sibula ja küüslaugu tarvitajad väldivad haigustesse nakatumist sellega, et inimesed neilt leviva haisu tõttu lihtsalt eemale hoiavad, siis taimeteed, mesi ja mesindussaadused on märksa inimsõbralikumad. Lisaks puudub neil ka küüslaugule ja sibulale omane kergelt kibe mekk.

Uuri immuunsüsteemi tugevdamise kohta lisaks siit.

Mesi aitab tugevdada organismi!

Tavalist mett on kasutatud tervise tugevdajana juba aastatuhandeid. Vitamiinidest leidub mees C-, B1-, B2-, B6-, PP- ja KK vitamiine.
Kahjuks tänaseks meie hulgast küll lahkunud Pärnu südamearsti Dr. Enn Lõuk´u soovituse kohaselt oleks asjakohane igapäevaselt toidu kõrvale tarvitada 1-2 tl. mett. Tema väitel ärritavad kõik külmetushaiguste vastu kasutatavad ravimid ( nt. paratsetamool, ibuprofeen, kõik valuvaigistid) mao limaskesti. Mesi aga aitavat reguleerida mao limanäärmete tööd, mistõttu on oluline grippi haigestumise korral kindlasti igapäevaselt mett tarvitada.

Dr. Lõuk´u soovitustega võib lähemalt tutvuda siin.

Kui mee niiskusesisaldus tõuseb üle 20% (nagu mee süljega segunedes paratamatult toimub), hakkab mees sisalduv ensüüm glükoosoksidaas lagundama glükoosi glükoonhappeks ja vesinikülihapendiks. Mõlemad on hääd desinfektandid. Mesilastel on see nipp välja arendatud niiske (ebaküpse) mee käärimamineku vältimiseks, aga vesinikülihapend hävitab lisaks pärmiseentele ka viiruseid ja baktereid!

Taruvaik

Mesinduse kõrvalsaadus taruvaik ehk propolis on väga kõrgete bioaktiivsete omadustega looduslik aine, mida samuti on inimesed organismi tugevdajana kasutanud kaua. Taruvaigus leidub rohkesti eeterlikke õlisid(desinfitseerivad limaskesti), taimseid valke (valgud tagavad organismi arengu, ehituse ja kasvamise. Samuti osalevad aktiivselt organismi antikehade tootmise protsessis, millega tagavad tugeva immuunsüsteemi) ja parkaineid.

Väga levinud on taruvaigu tinktuuri valmistamine piirituses, mis aga maitse poolest on äärmiselt kibe ja raskesti sissevõetav. Samuti võib ta kõrvetada (tänu piiritusele) limaskesti. Selle vältimiseks oleme välja töötanud meesegu taruvaiguga, mis toimib sarnaselt taruvaigutinktuurile aga on oluliselt mõnusam tarvitada.

Mesi taruvaiguga aitab tänu taruvaigu antiseptilistele omadustele oluliselt tugevdada organismi ning leevendab edukalt juba hingamisteede hädasid.

NB! Toiduvarude kogumisel kriisiperioodiks soovitatakse USA-s arvestada ka olukorraga kui peres on diabeetikuid. Teadaolevalt on mesi üks väheseid magusaid toiduaineid, mis hakkab juba suus organismi imenduma ning seeläbi tõstab veresuhkrut. Seega diabeetikud, kellel on probeeme madala veresuhkruga, võiksid kodus ikka suuremat või väiksemat meevaru hoida. Mesi ju säilib õigel hoiustamisel väga kaua.

Mitmesuguseid meetooteid leiad meie e-poest.

Järgmise korrani 😉